сховати меню

Оцінка технологій охорони здоров’я та фармакоекономічні дослідження: нові виклики, можливості та дорожня карта в Азіатсько- Тихоокеанському регіоні

сторінки: 25-26

О.М. Заліська, д.фарм.н., професор, завідувач кафедри, президент Українського відділу ІSPOR, керівник Комітету з освіти європейської мережі ISPOR CEE Network, О.Б. Піняжко, асистент кафедри, голова Українського відділу студентів і молодих науковців ІSPOR, кафедра організації і економіки фармації, технології ліків та фармакоекономіки факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького
RFT16-4_2526_r1-150x150.jpg

 

Сьома конференція Міжнародного товариства фармакоекономічних досліджень ISPOR1 у Азіатсько-Тихоокеанському регіоні відбулася 3-6 вересня 2016 р. у одній з країн, що очолюють світовий рейтинг за рівнем здоров’я населення, – Сінгапурі.

1 International Society for Pharmacoeconomics and Outcomes research – Міжнародне товариство фармакоекономічних досліджень (прим. ред.).

На запрошення Організаційного комітету ISPOR від Українського центру фармакоекономічних досліджень UCPOR участь у цій конференції брали доктор фармацевтичних наук, професор Ольга Заліська, голова Українського центру фармакоекономічних досліджень UCPOR, завідувач кафедри організації і економіки фармації, технології ліків та фармакоекономіки факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, та Ореста Піняжко, асистент кафедри організації і економіки фармації, технології ліків та фармакоекономіки факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, керівник Українського студентського відділу ISPOR.

Програма цієї авторитетної події в галузі світової економіки охорони здоров’я включала 3 пленарні засідання, панельні дискусії, спеціалізовані семінари, навчальні симпозіуми та форуми, подіумні та стендові доповіді, яких загалом було представлено більше 750 завдяки участі майже 1300 представників з усього світу, серед яких 167 студентів та молодих спеціалістів.

RFT16-4_2526_r2-300x237.jpg

Ореста Піняжко й Ольга Заліська на постерній сесії ISPOR

Пленарні засідання на 7 Азійській конференції ISPOR були присвячені питанням реформування систем охорони здоров’я, особливо фармацевтичного забезпечення у країнах Азії у зв’язку зі збільшенням у популяції цього регіону частки осіб літнього віку та необхідністю розширення доступності медичного обслуговування. Під час пленарної сесії представник Всесвітньої організації охорони здоров’я від Малайзії і Сінгапуру доктор Грехем Гаріссон (Graham Harrison) повідомив про значний поступ у розвитку медичної допомоги і поліпшенні показників тривалості життя, зазначивши зокрема, що Сінгапур належить до першої десятки країн за якістю медичної допомоги.

Системи охорони здоров’я в Азії переживають період швидких змін через зростаючий попит на високоякісну медичну допомогу (що, зокрема, сприяє розвитку медичного туризму) і необхідність забезпечення рівного доступу до медичного обслуговування. Сайєд Альджунід (Syed Aljunid), професор медичної економіки і керівник Міжнародного центру Національного університету Малайзії, Куала-Лумпур, підняв питання про необхідність запровадження інструментів з оцінки технологій охорони здоров’я (ОТОЗ). Доповідач зазначив, що такий підхід базується на фактичних даних рішень і є важливим засобом інформування керівників, а також забезпечення ефективного використання обмежених ресурсів; висвітив стан ОТОЗ і пов’язаної з нею політики в галузі охорони здоров’я в Азії, обміну досвідом та перспектив майбутнього розвитку ОТОЗ.

На другій пленарній сесії було продемонстровано різноманітність історичних, соціально-економічних, культурних та політичних аспектів систем охорони здоров’я в різних країнах Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН). Підвищення рівня освіти й достатку, старіння населення, поява нових технологій охорони здоров’я, а також зростаюча правова свідомість людини в цьому регіоні зумовлюють попит на універсальне медичне покриття (universal health coverage, UHC) та доступні і якісні медичні послуги. Окремі країни АСЕАН, зокрема Сінгапур і Таїланд, уже впровадили повне UHC, інші держави ще тільки працюють над цим. З метою обміну досвідом та підтримки країн у спільному прагненні до UHC в АСЕАН було обговорено можливості, які надає UHC, і пов’язані з його впровадженням проблеми.

RFT16-4_2526_r3-300x240.jpg

Під час роботи конференції

Конференція у Сінгапурі стала платформою для комунікацій, надала можливість спілкування та участі в авторитетній події як досвідченим професіоналам, так і молодим спеціалістам.

До програми 7-ї Конференції було вклю­чено постерну презентацію (автори О.Б. Піняжко, О.М. Заліська), присвячену фармакоекономічному аналізу витрат на лікування поширених гінекологічних захворювань в Україні з використанням методології аналізу реальних даних, що відповідає вимогам робочої групи ISPOR з програми поліпшення жіночого здоров’я.

У рамках конференції 6 вересня було проведено зустріч молодих професіоналів Азійського консорціуму Міжнародного товариства фармакоекономічних досліджень (ISPOR Asia Consortium Young Professionals Group Meeting), в якій взяли активну участь українські учасники. Під час обговорення й дискусій учасники обмінялися досвідом щодо проведення фармакоекономічних досліджень і навчальних програм в Україні. Президент ISPOR професор Луї Гаррісон (Lou Garrison) урочисто привітав молодих професіоналів, а професор Майкл Драммонд (Michael Drummond) подарував 3 підручники з фармакоекономіки «Methods for the Economic Evaluation of Health Care Programmes» молодим спеціалістам з університетів. У ході зустрічі виступили представники різних зацікавлених сторін – навчальних закладів, урядових установ, організацій, що впроваджують ОТОЗ, консалтингових компаній, – яких об’єднує професійна діяльність і кар’єра у сфері фармакоекономіки та ОТОЗ.

Конференція у Сінгапурі запам’яталася учасникам цікавими дискусіями, науковими розробками для поліпшення якості медичного обслуговування та східною гостинністю господарів, результатом праці яких є економічне і медичне диво в їхніх країнах.

Наш журнал
у соцмережах:

Випуски за 2016 Рік

Зміст випуску 3 (40), 2016

 1. О.М. Радченко

 2. В.В. Бугаенко, Н.Ю. Чубко, А.В. Цыж

 3. О.А. Яковлева, А.О. Жамба, М.А. Кривуша, О.Ю. Крикус, К.П. Блиндур, Д.С. Лушников

 4. О.М. Заліська, О.Б. Піняжко, М.В. Лелека, О.Б. Блавацька, С.Р. Готь

Зміст випуску 2 (39), 2016

 1. С.В. Данилюк, Л.В. Хіміон, Т.М. Будько, О.М. Рудь, А.О. Кармазіна, Т.Є. Лобода, М.В. Обремський, М.В. Метенько

 2. К.А. Посохова

 3. Л.В. Яковлєва, О.Я. Міщенко

 4. І.С. Чекман, В.В. Бондур, О.В. Клименко

 5. О.В. Макаренко, О.В. Кривов'яз, С.О. Кривов'яз

 6. А.В. Давидюк, Н.О. Горчакова, І.С. Чекман

 7. Г.В. Осьодло, О.О. Федорова

 8. Л.І. Казак, М.І. Загородний, А.М. Дорошенко, Н.Д. Реплянчук