сховати меню

Оцінка технологій охорони здоров’я та фармакоекономічні дослідження: нові виклики, можливості та дорожня карта в Азіатсько- Тихоокеанському регіоні

сторінки: 25-26

О.М. Заліська, д.фарм.н., професор, завідувач кафедри, президент Українського відділу ІSPOR, керівник Комітету з освіти європейської мережі ISPOR CEE Network, О.Б. Піняжко, асистент кафедри, голова Українського відділу студентів і молодих науковців ІSPOR, кафедра організації і економіки фармації, технології ліків та фармакоекономіки факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького

 

Сьома конференція Міжнародного товариства фармакоекономічних досліджень ISPOR1 у Азіатсько-Тихоокеанському регіоні відбулася 3-6 вересня 2016 р. у одній з країн, що очолюють світовий рейтинг за рівнем здоров’я населення, – Сінгапурі.

1 International Society for Pharmacoeconomics and Outcomes research – Міжнародне товариство фармакоекономічних досліджень (прим. ред.).

На запрошення Організаційного комітету ISPOR від Українського центру фармакоекономічних досліджень UCPOR участь у цій конференції брали доктор фармацевтичних наук, професор Ольга Заліська, голова Українського центру фармакоекономічних досліджень UCPOR, завідувач кафедри організації і економіки фармації, технології ліків та фармакоекономіки факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, та Ореста Піняжко, асистент кафедри організації і економіки фармації, технології ліків та фармакоекономіки факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, керівник Українського студентського відділу ISPOR.

Програма цієї авторитетної події в галузі світової економіки охорони здоров’я включала 3 пленарні засідання, панельні дискусії, спеціалізовані семінари, навчальні симпозіуми та форуми, подіумні та стендові доповіді, яких загалом було представлено більше 750 завдяки участі майже 1300 представників з усього світу, серед яких 167 студентів та молодих спеціалістів.

Ореста Піняжко й Ольга Заліська на постерній сесії ISPOR

Пленарні засідання на 7 Азійській конференції ISPOR були присвячені питанням реформування систем охорони здоров’я, особливо фармацевтичного забезпечення у країнах Азії у зв’язку зі збільшенням у популяції цього регіону частки осіб літнього віку та необхідністю розширення доступності медичного обслуговування. Під час пленарної сесії представник Всесвітньої організації охорони здоров’я від Малайзії і Сінгапуру доктор Грехем Гаріссон (Graham Harrison) повідомив про значний поступ у розвитку медичної допомоги і поліпшенні показників тривалості життя, зазначивши зокрема, що Сінгапур належить до першої десятки країн за якістю медичної допомоги.

Системи охорони здоров’я в Азії переживають період швидких змін через зростаючий попит на високоякісну медичну допомогу (що, зокрема, сприяє розвитку медичного туризму) і необхідність забезпечення рівного доступу до медичного обслуговування. Сайєд Альджунід (Syed Aljunid), професор медичної економіки і керівник Міжнародного центру Національного університету Малайзії, Куала-Лумпур, підняв питання про необхідність запровадження інструментів з оцінки технологій охорони здоров’я (ОТОЗ). Доповідач зазначив, що такий підхід базується на фактичних даних рішень і є важливим засобом інформування керівників, а також забезпечення ефективного використання обмежених ресурсів; висвітив стан ОТОЗ і пов’язаної з нею політики в галузі охорони здоров’я в Азії, обміну досвідом та перспектив майбутнього розвитку ОТОЗ.

На другій пленарній сесії було продемонстровано різноманітність історичних, соціально-економічних, культурних та політичних аспектів систем охорони здоров’я в різних країнах Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН). Підвищення рівня освіти й достатку, старіння населення, поява нових технологій охорони здоров’я, а також зростаюча правова свідомість людини в цьому регіоні зумовлюють попит на універсальне медичне покриття (universal health coverage, UHC) та доступні і якісні медичні послуги. Окремі країни АСЕАН, зокрема Сінгапур і Таїланд, уже впровадили повне UHC, інші держави ще тільки працюють над цим. З метою обміну досвідом та підтримки країн у спільному прагненні до UHC в АСЕАН було обговорено можливості, які надає UHC, і пов’язані з його впровадженням проблеми.

Під час роботи конференції

Конференція у Сінгапурі стала платформою для комунікацій, надала можливість спілкування та участі в авторитетній події як досвідченим професіоналам, так і молодим спеціалістам.

До програми 7-ї Конференції було вклю­чено постерну презентацію (автори О.Б. Піняжко, О.М. Заліська), присвячену фармакоекономічному аналізу витрат на лікування поширених гінекологічних захворювань в Україні з використанням методології аналізу реальних даних, що відповідає вимогам робочої групи ISPOR з програми поліпшення жіночого здоров’я.

У рамках конференції 6 вересня було проведено зустріч молодих професіоналів Азійського консорціуму Міжнародного товариства фармакоекономічних досліджень (ISPOR Asia Consortium Young Professionals Group Meeting), в якій взяли активну участь українські учасники. Під час обговорення й дискусій учасники обмінялися досвідом щодо проведення фармакоекономічних досліджень і навчальних програм в Україні. Президент ISPOR професор Луї Гаррісон (Lou Garrison) урочисто привітав молодих професіоналів, а професор Майкл Драммонд (Michael Drummond) подарував 3 підручники з фармакоекономіки «Methods for the Economic Evaluation of Health Care Programmes» молодим спеціалістам з університетів. У ході зустрічі виступили представники різних зацікавлених сторін – навчальних закладів, урядових установ, організацій, що впроваджують ОТОЗ, консалтингових компаній, – яких об’єднує професійна діяльність і кар’єра у сфері фармакоекономіки та ОТОЗ.

Конференція у Сінгапурі запам’яталася учасникам цікавими дискусіями, науковими розробками для поліпшення якості медичного обслуговування та східною гостинністю господарів, результатом праці яких є економічне і медичне диво в їхніх країнах.

Поділитися з друзями:

Партнери